Programová nabídka

1. Recitály - sólo

Hudba francouzského dvora: J. Duphly, L. N. Clérambaulte, J. H. D´Anglebert, E. C. J. de La Guerre UKÁZKA

Barokní Vídeň: A.Poglietti, G. Muffat, J. J. Froberger, J. A. Štěpán

 

2. Komorní hudba

a) Concerto con flauto (společně s flétnistkou JULIÍ BRANOU)

„Virtuózní skladby 17. století“: A. Berardi, D. Castello, T. Merula, Salvatore, Selma e Salaverde, G. Frescobaldi

 

b) Cembalové duo (EDITA KEGLEROVÁ a MONIKA KNOBLOCHOVÁ)

Program: J. S. Bach, F. Couperin, C. Ph. E. Bach, J. L. Krebs, J. Dodgson

 

c) další komorní hudba

Večer s J. S. Bachem

Profilový koncert z flétnových sonát

 

Královské koncerty

spoluúčinkují:        Julie Braná – zobcové flétny, barokní příčná flétna

Petr Wagner – viola da gamba

J. Ph. Rameau, J. B. de Boismortier, Fr. Couperin

 

J. A. Benda: Koncerty pro cembalo

Edita Keglerová a soubor Hipocondria / Barocco sempre giovanne ve světově unikátním projektu

 

J. A. Benda: Sbírka smíšených klavírních a zpěvních skladeb pro zkušené a nezkušené hráče

spoluúčinkuje: Ivana Bilej Brouková - soprán

Skladby pro klávesový nástroj jsou doplněny drobnými, velmi melodickými písněmi tohoto autora galantního stylu

 

Piéces de clavecin en concert

spoluúčinkují:        Julie Braná – zobcové flétny

Petr Wagner – viola da gamba

Kompletní provedení cembalových koncertů J. Ph. Rameaua

 

3. Hudba a poezie

Utrpení mladého Werthera

spoluúčinkují:        Tomáš Pavelka – umělecký přednes

Ivana Bilej Brouková – soprán

Čtení z milostného románu v básní „Utrpení mladého Werthera“ od J. W. von Goethe s hudbou období klasicismu (W.A. Mozart, J.A. Benda, J.A. Štěpán, K.F. Zelter)

 

4. Hudba a tanec

 Taneční dostaveníčko s Madame Pompadour 

spoluúčinkují:        Julie Braná –flétny

Hartig – taneční soubor

Doc. Helena Kazárová, Ph.D. – choreografie a rekonstrukce takců

Dostaveníčko s hudbou a tancem galantního slohu éry Ludvíka XIV.

Hudba J. B. Lully, A. Campra, J. Dieupart, L. Couperin, A. Danican Phillidor, J. B. Boismortier